Nohejbalový turnaj trojic 2020

By | 30. 6. 2020

NOHEJBALOVÝ TURNAJ ČEZ „O POHÁR STAROSTKY OBCE MYDLOVARY“

Po téměř dvouměsíčních přípravách se plány a sny proměnily v realitu a nastala sobota 27.června 2020. A s ní den turnaje v nohejbalu v Mydlovarech. Pořádající Spolek amatérských sportovců ho nazval „O pohár starostky obce“.

Pokud se vám zdá, že chystat vesnický turnaj s dvouměsíčním předstihem je zbytečné, pak možná změníte názor po dalších informacích: kromě běžných organizačních záležitostí, na nichž se podílel celý výkonný výbor spolku, Milan Dolejší totiž nejenže zajistil písemnou informaci o chystaném turnaji ve sportovní rubrice krajského vydání Deníku, ale vyšel zde i poměrně rozsáhlý článek – rozhovor reportéra Kamila Jáši s Milanem, jako supervizorem spolku, a Mírou Kamišem, jeho předsedou. A to dokonce s jejich fotografiemi v celé kráse.

Kromě toho zinicioval i zveřejnění informace v rozhlasu na frekvenci 106,4 a natočení reportáže Jihočeskou televizí, jejíž reportéři přijeli před zahájením turnaje přímo na místo činu! Reportáž probíhala celých 24 hodin počínaje pondělkem 29.6. 17.hodinou.

Stálo při nás i počasí. Od rána bylo krásně, slunce hřálo, pro hráče možná až moc. O to byly jejich výkony úctyhodnější. Do soutěže se přihlásilo osm tříčlenných družstev – čtyři z Mydlovar (to je velký úspěch!), dvě z Č.Budějovic, po jednom z Dřítně a ze Zahájí. Po prezentaci a reportáži turnaj zahájila starostka obce Hana Chalupská přivítáním účastníků a poděkováním skupině ČEZ za dotační příspěvek. Po ní si vzal slovo předseda spolku a vysvětlil systém turnaje, aby mohly poté začít nelítostné souboje trojic.

O pohodu v žaludcích hráčů a diváků se tradičně postaral Jirka Bohdal, kuchař a cateringový organizátor, se svými dvěma pomocníky Kubou a Ondrou. Společně připravili luxusní grilované česnekové boky a klobásy a špekáčky na roštu. Maso nemělo chybu. Mohou to dokladovat například slova jedné z divaček, která prohlásila, že „nic tak dobrého nejedla snad od 1.republiky“ JJ. Kromě tuhé stravy byla připravena samozřejmě i ta tekutá, která se ve třicetistupňovém vedru obzvlášť hodila.

Turnaj skončil po 17.hodině. Právě včas na to, aby mohl Míra vyhlásit výsledky a ocenit všechny soutěžící, ale samozřejmě především tři vítězné týmy, a mohla se svého úkolu ujmout hudební skupina Rejdaři. Ani ta nezklamala. Stejně jako loni navodila pohodou a vtipnou atmosféru. Kdyby nás kolem jedné v noci nevyhnal i zpod velkých stanů déšť (nakonec přeci jen přišel), bavili bychom se možná ještě déle.

Máme radost, že velkolepé přípravy nebyly marné. Dostalo se nám mnoha slov díků a uznání od všech soutěžících. A my děkujeme skupině ČEZ za dotaci a obci Mydlovary za finanční dar, bez nichž bychom nic z uvedeného připravit nemohli.

Tak zase za rok. Už teď se moc těšíme na Turnaj 2021!!!

Výsledková listina:

  1. DŘÍTEŇ – Pepa Stulík, Marek Mach a Franta Bláha, který se střídal s Karlem Tůmou.
  2. MYDLOVARŠTÍ „PLASTICI“ – Martin Ciglbauer, Milan Dolejší a Bohouš Pindryč.
  3. ZAHÁJÍ – Pepa Tlamsa, Zbyněk Maňhal a Pavel Zíka.

Blahopřejeme!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *