SAS Nohejbalový turnaj trojic Mydlovary

By | 4. 7. 2021

26.červnový den letošního roku se nesl ve znamení již 9.ročníku nohejbalového turnaje trojic pořádaného spolkem sportovců SAS Mydlovary za finančního zajištění obce a skupiny ČEZ, bez něhož by ho nebylo možné uskutečnit. Stejně tak se od 8 hodin nesla éterem reprodukovaná hudba, o kterou se se svou technikou postaral Petr, aby oslavnými znělkami mohla být přivítána nastupují družstva. Nemohu napsat „mužstva“, protože za tým z Týna nad Vltavou nastoupila i jedna žena a nevedla si vůbec špatně (to kdyby nás chtěl někdo osočit z genderové nevyváženosti JJ).

Soutěžících družstev se letos sjelo sedm – po jednom ze Zahájí, Dřítně, Týna nad Vltavou a Č.Budějovic a tři z Mydlovar. V 9 hodin k nim promluvila starostka obce Mydlovary Hana Chalupská, poděkovala společnosti ČEZ, i díky které může obec opět začít žít komunitním životem a popřála všem soutěžícím radost ze hry a setkání. Poté předseda spolku Míra Kamiš připomněl pravidla hry a turnaj mohl začít.

Pro všechny soutěžící spolek zajistil tuhé i tekuté občerstvení zdarma. Jirka Bohdal opět zazářil svým kuchařským uměním, když připravil pečené maso na grilu a luxusní „kaťák“ v kastrolu obřích rozměrů. O ohřívání a podávání se postaral další člen spolku, Lukino. Ohřál se notně i on sám, protože po několika ranních přeháňkách slunce už jen doslova pralo. Inka vedle za pípou a kryta velkým stanem ho jen tiše litovala.

Mimochodem – stany a pivní sety, jejichž nákup s pomocí dotace od spolku MAS zařídila starostka obce, byly naprosto nepostradatelné a zajistily ochranu před sluncem a pohodlí všech hráčů a diváků. Ti si pochvalovali stejně jako později bluegrassová skupina Rejdaři, která zahrála po skončení turnaje.

Ten skončil po 16.hodině a nutno říci, že poměrně překvapivě! Do soutěže totiž jako horký kandidát na prvenství nastoupila loňská jednička z Dřítně. Ale to ještě netušila, že se letos zúčastní tým ze Zahájí, který u nás ve svém současném složení ještě nehrál. A byl to právě tento tým, který poslal Dříteň „až“ na druhé místo. S ostudou neodešli ani Sasáci z Mydlovar a obsadili bronzový stupeň.

A celková rekapitulace?

  1. Zahájí – Pavel Zíka, Milan Petrle, Slávek Harbáček
  2. Dříteňáci – Karel Tůma, Marek Petrus, Marek Mach
  3. Sasáci z Mydlovar – Jirka Bohdal, Michal Majer, Míra Kamiš střídavě s Milanem Dolejším
  4. Mydlovary – Kuba Šimsa, Tomáš Pindryč, Bohouš Pindryč
  5. Kopyta (Mydlovary) –Jarda Pokorný, Venca Maruška, Petr Nestarec
  6. 3 PZ (Č.Budějovice) – Petr Zítko starší, mladší a nejmladší
  7. Zlatý věk (Týn nad Vltavou) – Gábina Caltová, Jan Slepička, Pavel Novotný stříd. Míra Neruda

Turnaj byl, jako už tradičně, hráči vysoko hodnocen. Možná k tomu přispěly i ceny pro všechny soutěžící, které spolek zčásti nakoupil a zčásti je zajistil člen spolku Milan. Samozřejmostí byly poháry pro tři vítězné týmy a putovní pohár pro vítěze. Je to velká pochvala pro pár členů spolku, kteří se na organizaci podíleli a vše na jedničku zvládli.

Ale samozřejmě by to nešlo, jak už bylo výše řečeno, bez finančního a materiálního zajištění od skupiny ČEZ a obce, jímž tímto ještě jednou mnohokrát děkujeme.

A příští rok SAS Mydlovary, z.s. zvou všechny a ještě ve větším počtu na jubilejní 10.ročník! Těšíme se na vás!

 

V Mydlovarech dne 29.6.2021 Ingrid Poláková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *